28 жовтня – День визволення України від нацистських окупантів

28 жовтня – День визволення України від нацистських окупантів

Дорогі земляки, співвітчизники, шановні ветерани!
Прийміть вітання з нагоди відзначення 76-ої річниці вигнання нацистів з України. Щорічно, 28 жовтня, хорольська громада разом зі всією національною спільнотою відзначає й віддає данину пам’яті загиблим воїнам-визволителям і мирним жителям, які загинули в роки Другої світової війни. Рівно 76 років тому в цей день було остаточно вигнано війська нацистської Німеччини і її союзників за межі сучасної території нашої держави.

27 жовтня 1944 року ворожі німецькі та угорські війська були повністю витіснені за межі Закарпаття, а вже 28 жовтня було закріплено і зміцнено позиції сучасних кордонів України.
У цей знаковий день ми вшановуємо величний подвиг визволителів української землі, висловлюємо слова щирої вдячності людям, які уберегли світ від нацистського поневолення.
Звитяжна битва за Україну, що тривала довгі 22 місяці, стала вирішальним чинником розгрому військ гітлерівської Німеччини та її союзників. Від Дніпра до Ельби, від Києва до Відня, Праги та Берліну пролягли бойові шляхи фронтів, які увійшли в історію, гордо іменуючись „Українські‟. Українці воювали й на інших фронтах Другої світової війни. Вони брали участь у вигнанні нацистів із Польщі, Румунії, Угорщини. Болгарії, Югославії, Австрії, Чехословаччини, штурмували Рейхстаг. Лише під час наступальних операцій на території України обірвалось життя трьох мільйонів воїнів. У Другій світовій війні загинув кожен п’ятий українець – це понад 10 млн. осіб.
Для Хорола ж це свято має досить трагічне скорботне забарвлення, з гірким болем, тугою і жалобою у серці. Визволення хорольських земель від нацистських загарбників дісталося ціною багатотисячних людських жертв і розрухи. Масштабні втрати, кількість загублених душ, зламані людські долі вражають та бентежать уяву і досі. Тож згадаймо в ці пам’ятні дні усіх, хто загинув у ці трагічні роки.
Сьогодні ми стали свідками посягань на незалежність та територіальну цілісність держави, загибелі наших захисників на Сході держави. Та ми переконані, що Україна з гідністю здолає цей складний етап. Ми вистоїмо, як вистояли наші діди у роки Другої світової війни.
Низький уклін нашим захисникам. Вічна слава полеглим.

Голова районної державної                                       Голова районної ради
     адміністрації                                                                   В.А.Мартюк
         Р.М.Гловацький