25 червня в КНП „Хорольська ЦРЛ‟ проведено День донора

25 червня в КНП „Хорольська ЦРЛ‟ проведено День донора. Світова спільнота відзначила Всесвітній День донора 14 червня. Відзначення цього дня – це вдячність людей всім донорам за їх благородну місію, адже добровільна пожертва крові від донорів рятує мільйони життів у всьому світі. Кожна здача крові допомагає врятувати як мінімум три людських життя.

Ця процедура – не лише благородний жест, вона приносить користь організмові самого донора.
В Україні донорів крові не вистачає, а під час карантину через пандемію коронавірусу ця кількість ще зменшилася.
При нормі у всьому світі 33 донори на тисячу людей, в Україні цей показник - лише 11 добровольців.
Чому бути донором – корисно для здоров'я?
Якщо здавати кров регулярно, то це може стати профілактикою захворювань імунної системи. Йдеться, зокрема, про такі собі "накопичувальні" захворювання, викликані проблемами з обміном речовин – це подагра, атеросклероз, а також порушення роботи підшлункової залози, шлунка, печінки тощо.
Під час спільних досліджень американським та фінським ученим вдалося довести, що систематичне донорство може знизити ризик серцево-судинних хвороб. Річ у тому, що надлишок крові чинить навантаження на судини і серце. І саме завдяки донорству ви можете вивести цей зайвий баласт. Після здачі крові організм отримує сигнал про оновлення і починає відшкодовувати втрати та стимулювати кровотворення.Систематичне донорство може знизити ризик серцево-судинних хвороб
Люди, які регулярно здають кров, легше переносять втрату крові. Організм донора звик активно оновлювати запаси крові, тож він може швидше відновитись після проблемної ситуації.
Під час регулярної втрати крові відбувається і регулярне її оновлення. Таким чином омолоджується весь організм. Деякі дослідження показують, що регулярне донорство збільшує тривалість життя на 5-7 років.
Ще одним важливим елементом донорства можна вважати потужну емоційну розрядку, яку отримує людина після здачі крові. Коли донор усвідомлює, що зробив добру справу, можливо, навіть врятував життя, то це приносить колосальний емоційний підйом.
Цього разу, 25 червня, в Хорольській ЦРЛ кров здали 76 осіб (це 35 л крові, яка допоможе врятувати комусь життя і поправити здоров’я).
Висловлюємо слова щирої подяки всім донорам, хто долучився до цієї благородної справи! Спасибі!!!