25 червня Українська Спілка ветеранів Афганістану відзначає своє 30-річчя

25 червня Українська Спілка ветеранів Афганістану відзначає своє 30-річчя
Рівно 30 років тому, 25 червня 1990 року, сталась одна із важливих дат в житті  воїнів-інтернаціоналістів України. Цього дня було прийнято рішення про заснування Всеукраїнської громадської організації ветеранів війни в Афганістані та інших зарубіжних країнах.
Відбулася установча Конференція Спілки воїнів-інтернаціоналістів України,

ця дата й стала стартовою відміткою для становлення і  організаційного росту міцного організованого «афганського» руху в Україні, який об’єднав представників усіх категорій воїнів-інтернаціоналістів, а у подальшому прийняв до своїх багатотисячних лав ще й учасників міжнародних операцій з підтримки миру і безпеки, а зараз співпрацює з сучасними захисниками незалежності й територіальної цілісності України.
Зараз УСВА налічує більше 120 тисяч членів організації, які об’єднані в 25 обласних, 718 міських і районних, 1096 первинних осередках. Завдячуючи УСВА у громадській свідомості сформовано образ командно діючого, продуктивного за віком ветерана війни, з яким пов’язуються такі необхідні в нинішній час поняття як честь, гідність і військово-патріотична героїка.
УСВА стала еталоном єдності й структурованості, конструктивної співпраці з органами законодавчої і виконавчої влади у виконанні статутних завдань Спілки для громадських організацій України і зарубіжних країн. Наявність єдиної, потужної громадської організації ветеранів війни у державі, її осередків, авторитет організації дозволяють вирішувати складні проблеми соціального захисту інвалідів війни, родин загиблих воїнів, учасників бойових дій.
За роки незалежної України більш як 1000 воїнів-інтернаціоналістів відзначено державними нагородами.
УСВА виконує свою клятву, яку давали ветерани над могилами  загиблих друзів, продовжує роботу з увічнення пам'яті загиблих воїнів. УСВА завжди відстоювала права і гідність сімей загиблих військовослужбовців, інвалідів війни, учасників бойових дій.
УСВА завжди твердо стояла і стоятиме на державницьких позиціях, на позиціях захисту суверенітету, незалежності та територіальної цілісності України.
Усі ці роки становлення, зростання  і набуття авторитету всеукраїнської організації свідчать про те, що тільки в об’єднанні, згуртованості сила громадської організації! І тільки колективними діями можна досягти масштабної уваги до вирішення  проблем членів організації як з боку держави, так і суспільства. Критерієм діяльності УСВА є рівень покращення ветеранського життя.
Предметом нашої спільної гордості є районна організація УСВА (107 членів організації), яку сьогодні очолює дружина воїна-афганця Наталія Мовсесьян.
З цією знаковою, святковою подією воїнів-афганців, всіх учасників бойових дій на території інших держав  щиро вітає районна державна адміністрація, її голова Роман Гловацький. Зичимо хлопцям міцного здоров’я, благополуччя, наснаги і подальших успіхів у зміцненні ветеранського руху в країні, а головне – миру і злагоди в суспільстві, добробуту і родинного тепла вашим сім’ям.