19 вересня - День визволення Хорольщини від нацистських окупантів

В історичній пам’яті кожного народу існують знакові події, пам'ять про які бережуть ще багато років кілька наступних поколінь.  Для хорольців, як і для українців у цілому, такою подією стала Друга світова війна.
Хорольщина пережила два тяжких роки німецької окупації. Хорольський край було окуповано у вересні 1941 року, а визволено згідно оперативним зведенням інформбюро, 19 вересня 1943 року силами 3-го гвардійського механізованого корпусу Воронезького фронту. За звільнення району віддав своє життя 331 воїн.

19 вересня - особливий день, коли ми урочисто вшановуємо подвиг воїнів-визволителів, їх визначний внесок у перемогу над нацизмом, висловлюємо повагу усім борцям проти нацизму, увічнюємо пам’ять про загиблих воїнів, жертв війни.
18 вересня, з нагоди Дня визволення Хорольщини від нацистських загарбників голова РДА Роман Гловацький, заступник голови районної ради Юлія Бойко,  керівник апарату райдержадміністрації Ірина Штейнберг, голова ради районної організації ветеранів Олександр Козерод, начальник відділу культури Хорольської РДА Ірина Гунько, Почесний голова районної організації ветеранів Дмитро Андрійович Кражан поклали квіти до пам’ятних знаків, обелісків та меморіальних комплексів учасникам та жертвам війни, що розташовані на території районного центру та вшанували хвилиною мовчання пам’ять полеглих героїв.
З нагоди пам’ятної дати згадаймо наших славних визволителів. Хай наша пам'ять береже їх імена і їхній подвиг. Вклонімося всім, хто поліг на полі бою, хто загинув у нацистських таборах смерті, хто став невинними жертвами нацистської окупації