11 квітня - Міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів

Вже минуло 73 роки з того дня, як 11-го квітня 1945 року, напередодні Великої Перемоги, в’язні концтабору Бухенвальд повстали і зламали есесівську охорону, вийшли на волю і здобули свободу! З тих пір цей день відзначає все прогресивне людство як Свято визволення людей з фашистського рабства.

Всього на території гітлерівської Німеччини та окупованих нею країн існувало понад 14 тисяч концтаборів, тюрем, гетто, через які пройшло понад 20 мільйонів чоловік із 30 країн світу. 12 мільйонів не діждалися визволення, серед них – близько двох мільйонів дітей. 11 квітня, у Міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів, разом з усім світом Україна вклоняється світлій пам’яті людей, чиї життя безвинно обірвалися за колючим дротом фашистських концтаборів, хто навіки залишився там – у безіменних могилах чи печах крематоріїв, і тих, хто вижив усім смертям на зло. Вшануймо пам’ять загиблих. Подбаймо про живих, про належне утримання поховань, пам’ятників, обелісків, музейних кімнат. Хай не потьмяніє слава героїв, які визволили благословенну українську землю і народи Європи від фашизму.

Голова районної державної                                        Голова районної ради

адміністрації                                                                 В.А.Мартюк

Л.М.Звірко